Monday January 21st 2019

Rehabilitacja i motywacja kluczem do sukcesu

Wiele osób posiadających różne ograniczenia fizyczne, czy psychiczne korzysta z rehabilitacji. Głównym jej celem jest przywrócenie pełnej sprawności pacjentom, lub też walka z bólem i usprawnienie ruchowe w miarę możliwości. Rehabilitacja dotyczy dorosłych, jak również dzieci. Bardzo często wszelkie bariery fizyczne czy psychiczne są efektem chorób i wypadków. Systematycznie prowadzone ćwiczenia, zabiegi oraz silna motywacja pacjenta potrafią przynieść wielkie efekty i poprawę jakości życia.

Wspomaganie dzieci w różnych trudnościach
Rehabilitacja dzieci dotyczy pokonania różnych trudności fizycznych związanych z ruchem. Systematyczne ćwiczenia fizyczne, zajęcia na basenie, ćwiczenia motoryki małej po pewnym czasie dają efekty i wpływają na ogólny rozwój. Oczywiści istotna jest również praca z odpowiednim sprzętem rehabilitacyjnym. Bardzo często rehabilitacja wsparta jest różnymi zabiegami. Należą do nich:
– leczenie polem magnetycznym,
– jonoforeza,
– hydroterapia,
– masaże.

Rehabilitacja osób dorosłych
W rehabilitacji osób dorosłych wykorzystuje się różnego typu ćwiczenia czynne, bierne, oddechowe. Także korzysta się z wyżej wymienionych zabiegów. Do nich również należy się odpowiednio przygotować. Podczas wykonywanych niektórych ćwiczeń często zakładany jest pas przepuklinowy, jeżeli są takie wskazania. Jest on zakładany również np. po operacji rozległych przepuklin. Pas przepuklinowy zapobiegania uwypuklaniu się przepukliny podczas wysiłku fizycznego.

Rehabilitacja ortopedyczna
Rehabilitacja ortopedyczna obejmuje dysfunkcję kręgosłupa, kończyn dolnych i górnych. Powinno objąć się nią pacjenta nawet po pierwszym dniu urazu lub po zabiegu operacyjnym. Rehabilitacja pooperacyjna ma na celu uzyskanie pełnej sprawności fizycznej . Wykorzystuje ona :
– terapię manualną,
– trening motoryczny,
– treningu propriocepcji (czucia głębokiego).

More from category

Rehabilitacja kluczem do uzyskania dawnej sprawności

Rehabilitacja ma na celu przywrócenie sprawności danemu pacjentowi, który boryka się z pewnymi ograniczeniami [Read More]

Przełamanie barier

Osoby mające problemy ze sprawnością ruchową bardzo często korzystają z rehabilitacji, która ma na celu [Read More]

Walka z trudnościami natury fizycznej i psychicznej

Osoby ograniczone ruchowo powinny korzystać z rehabilitacji, by dążyć do pełnej sprawności. Oczywiście dotyczy [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives